Ochutnávky Učitele naživo

Přijďte na Ochutnávku Učitele naživo

Ochutnávka Učitele naživo je víc než jen informační setkání, i když všechny potřebné informace tam také dostanete. Navíc zažijete ukázku práce našeho průvodce na vlastní kůži, takže budete vědět, co by vás v programu zhruba čekalo. Seznámíte se také se zástupci týmu, studentů nebo absolventů.

To je spousta důvodů, proč se zúčastnit. Vlastnímu zážitku se nic nevyrovná.

Nejpozději den před konáním online Ochutnávky obdržíte link a manuál pro připojení přes platformu Zoom a také program setkání.

V případě otázek neváhejte kontaktovat Anetu Höschlovou:
prihlaska@ucitelnazivo.cz
+420 732 767 002

úterý 25. ledna 2022
17–19 hod. / online

Radek Marušák

Přes monitor do příběhu

(kapacita 25 účastníků je naplněna
- můžete se přihlásit jako náhradník)

V této Ochutnávce si společně zažijeme práci s literárním textem pomocí metod dramatické výchovy. Seznámíme se s hrdinou literárního příběhu a budeme zkoumat nelehkou situaci, ve které se ocitl. „Ochutnáme“ tak určitý způsob práce, se kterým se seznamují i studenti Učitele naživo během svého studia. Bude-li čas, budeme diskutovat, co přinášejí takové způsoby práce dětem, učiteli, v čem jsou jejich výhody nebo úskalí a limity. A tak, jak je pro tuto dobu časté, budeme i hledat, jak je možné takovéto způsoby práce realizovat v online výuce.

úterý 15. února 2022
17–19 hod. / online

Jitka Michnová

Čarujeme s matematikou

(kapacita 30 účastníků)

O matematice se říká, že ji lidé umí nebo neumí podle toho, zda na matematiku mají buňky. Vyzkoušíme si tedy aktivitu, při které možná zjistíme, že nás může matematika bavit, ať už na ni buňky máme, či nikoliv. A protože budeme ve skupině zájemců o učitelskou profesi, podíváme se i na to, jak to ten učitel vlastně dělá, abychom my „žáci“ spolupracovali.

čtvrtek 24. února 2022
17–19 hod. / naživo Praha 10

(pokud to umožní aktuální situace, případně online)

Michal Dubec

Zvládání vlastních emocí při práci s dětmi

(kapacita 30 účastníků)

Seznámíme se s tím, jak fungují emoce v našem těle a jaký mají dopad na to, co a jak říkáme, když reagujeme na konkrétní chování dětí. Vyzkoušíme si rozpoznávat, jak emoce odžíváme a jaký to má dopad na nás a na chování dětí, se kterými komunikujeme. Podíváme se na to, jak můžeme emoce odžívat způsobem, který neblokuje myšlení dětí a zároveň nevede k hromadění napětí u nás.

Znění domácího úkolu: Každý si dopředu připravme (stačí v hlavě) jednu konkrétní situaci, ve které nás konkrétní chování dítěte vyvolalo silné nepříjemné emoce. Obsah setkání bude vystavěn právě na těchto situacích.

Vzhledem k omezené kapacitě Ochutnávek prosíme zájemce o registraci pouze na jeden zvolený termín. Děkujeme za pochopení.