Průvodkyně

Lenka Procházková

V Učiteli naživo pracuji jako průvodkyně.

Proč pracuji pro Učitele naživo?

Učitel naživo mi prostě dává smysl. Jsem hrdá, že můžu v pozici průvodce podporovat budoucí učitele v jejich cestě a hledat s nimi, jak zprostředkovat dětem efektivní učení a radost z něj. Práce pro Učitele naživo mi dává možnost podílet se na změně a pracovat v týmu výjimečných osobností: kolegů i studentů.

Co mi dělá radost?

Radost mi dělají větrné podzimní dny, rozchechtané děti a dospělí, káva, těší mne učit se nové věci, být se svou rodinou a přáteli, ochutnávat jídla, která ještě neznám, nedodržovat recepty u vaření a držet se jich při pečení, chodit po horách a jezdit po vodě.

Zkušenosti a vzdělání

Vystudovala jsem učitelství matematiky a angličtiny, hned po škole jsem začala učit. Na katedře matematiky jsem několik let učila didaktiku integrované výuky angličtiny a matematiky a také sazbu matematického textu; vedla jsem kurzy didaktiky integrované výuky CLIL pro učitele v Česku a Itálii, spolupracovala na publikacích NIDV a VUP ke CLIL, obhájila jsem Ph.D. zaměřené na učitele a jejich plánování hodin CLIL. Na Lauderových školách, kde momentálně učím matematiku, se také věnuji vedení ročníkových prací, kolegiální podpoře a tandemové výuce.