Finance

Jana Šafránková

V Učiteli naživo mám na starosti vedení účetnictví.

Proč pracuji pro Učitele naživo?

Můžeme tomu říkat neskutečná shoda náhod či řízení osudu. Toto místo mi bylo nabídnuto přesně v okamžiku, kdy jsem mohla ihned nastoupit a plynule tak navázat na svoje předchozí zaměstnání. Přiznám se, že do té doby jsem o organizaci Učitel naživo neslyšela, ale jak jsem se začala seznamovat s tím, co tato organizace dělá, nabyla jsem velký respekt k tomu, co dělá. Vnímám jako úžasnou věc, že se dala dohromady parta lidí, která byla plná odhodlání a nadšení zřídit organizaci, která měla být a je nápomocna našemu školství - aby děti byly ve škole spokojené, motivované a naplno rozvíjely svůj talent a aby měly takové učitele, které jim budou vzorem, oporou a inspirací. Intenzivně vnímám, jak náročné povolání učitele je, zvláště v této době. A proto fandím a skládám poklonu všem těmto nadšencům v jejich snaze pomáhat jim v jejich práci a snaze přiblížit se k ideálu našeho školství.

Co mi dělá radost?

Protože nyní žiji na venkově, kde mám poměrně velkou zahradu, snažím se radovat z toho krásného, co zahrada přináší. Raduji se z toho, že svítí sluníčko, z toho, že zaprší, že rozkvete krásná květina, utrhnu jablko ze stromu nebo že moje zahrada přilákala motýla. Nezapomenu přitom vzhlédnout směrem vzhůru a sledovat oblohu, jak čaruje malebné obrazy, miluji západy slunce. Mám ráda procházky se psem do okolních lesů a k blízkému rybníku. Ráda se setkám se svými starými přáteli u kávy či poznám nové zajímavé a inspirativní lidi. Radost mi dělá možnost navštěvovat kurzy tance a jógy. A samozřejmě, největší radost mi udělá úspěch a spokojenost mých nejbližších doma.

Zkušenosti a vzdělání

Účetnictví, statistiku, kalkulace a nákladový controlling jsem studovala na Střední ekonomické škole v Pardubicích a poté na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po škole jsem získala praxi v oblasti daní a účetnictví, nejdříve ve státní správě a posléze v účetní a auditorské firmě. Před nástupem do Učitele naživo jsem 14 let pracovala v ČSOB Pojišťovně na pozicích účetní a controller.