Program Ředitel naživo

Zuzana Šafránková

V Učiteli naživo jsem členem týmu Ředitel naživo jako administrátorka programu a starám se o individuální podporu našich účastníků a o technické zajištění vzdělávacích akcí.

Proč pracuji pro Učitele naživo?

O oblast vzdělávání jsem se vždycky hodně zajímala, ať už v roli pedagoga nebo později i v roli rodiče. Tíhla jsem k alternativám, ale narovinu: občas pouze z nouze. Ne tedy vždy, spousta alternativ ve vzdělávání je mi stále blízká. A protože dlouhodobě pociťuju, že školství potřebuje změnu, tak být v partě, která o změny usiluje, je prostě paráda! Potřebuji práci s vyšším posláním, s přesahem, nemůžu dlouhodobě mít práci, kterou bych dělala pouze pro peníze, dává mi smysl přinášet nějaké další hodnoty s dosahem někam dál.

Co mi dělá radost?

Moje děti. Někdy i cizí děti :) Sluníčko. Plavání. Tvoření. Povídání. Koukání. Sdílení. Čokoláda.

Zkušenosti a vzdělání

Vzdělání mám středoškolské v oboru Sociální vychovatelství.

Pracovně jsem si zkusila všechno možné: provozní v čajovně, vychovatelka a lektorka na internátě pro mladé lidi s mentálním postižením, volnočasový pedagog v DDM, ergoterapeut v domově pro seniory, obchoďák v reklamce, provozní v soukromé škole, asistent pedagoga a vychovatel ve dvou jiných soukromých školách, kontaktní pracovník v nízkoprahovém klubu pro mládež, provoz vlastního secondhandu, správce eshopu, produkční a office manažer ve vydavatelství audioknih, grafické práce.

Mnoho let jsem působila jako vedoucí dětského oddílu a vedoucí na táborech.

Absolvovala jsem různé kurzy s akreditací MŠMT: Respektovat a být respektován, Zdravotník zotavovacích akcí, Školení hlavních vedoucích táborů, Tiskový mluvčí neziskových organizací, Školní teambuilding, Projektová výuka.