Vedoucí týmu výcviku budoucích učitelů

Tereza Štěpková

V Učiteli naživo vedu tým výcviku budoucích učitelů.

Proč pracuji pro Učitele naživo?

To, že vzdělání je velmi důležitá věc, je všeobecně přijímaná skutečnost stejně jako tendence jej modernizovat a přizpůsobovat změnám doby. Zajímá mě být u toho, kde se taková změna dělá prakticky, stojí na poctivém a pečlivě vytvořeném základu intenzivního výcviku budoucích učitelů. Chci přispět k tomu, aby učení i učení se bylo opět tím, co nám lidem pomáhá hledat smysl života, své místo na světě a mít z něj radost. Proto vedu tým výcviku učitelské větve – tým zkušených odborníků, kteří takový vzdělávací program vytvořili a dělají – prakticky a naživo.

Co mi dělá radost?

Radost mám z lidí kolem sebe. Zejména, když jsou k sobě ohleduplní, vnímaví a v pravém slova smyslu vzájemně respektující. Baví mě, když moji dva synové takové dovednosti projeví. A baví mě s nimi diskutovat, když to nedělají.

Zkušenosti a vzdělání

Vystudovala jsem vysokou školu humanitního zaměření, obor judaistika a
pedagogika. Následně jsem pracovala v Institutu Terezínské iniciativy, neziskové organizaci, která se věnuje výzkumu, dokumentaci a vzdělávání o holocaustu. V letech 2012-2021 jsem jej vedla na pozici ředitelky. Během této doby jsem absolvovala rekvalifikační kurz Management neziskových organizací NROS.