Komunita vzdělavatelů budoucích učitelů

Alžběta Löblová

V Učiteli naživo jsem součástí týmu Komunity vzdělavatelů budoucích učitelů. Na starosti mám administrativu spojenou s fungováním komunity, zejména pak komunikaci s jejími členy. Mým hlavním úkolem je informovat Komunitu, co nového se u nás děje.

Proč pracuji pro Učitele naživo?

Protože ta práce má smysl. Protože vzdělání vnímám jako jeden z nejdůležitějších pilířů společnosti. A protože v Učiteli naživo mám šanci pracovat se zkušenými a inspirativními lidmi, kteří mohou posunout kvalitu českého vzdělání tím správným směrem.

Co mi dělá radost?

Když se mohu učit novým věcem, dozvědět se něco nového a díky tomu pozorovat, jak se rozvíjím. Ráda se pouštím do nových projektů, zkouším nové věci, a i z neúspěchu si vždy něco odnesu. Ve volném čase ráda cestuji a poznávám nové chutě. Čerpám tak inspiraci pro své výtvory v kuchyni. Kromě vaření se věnuji cukrařině, kde můžu dát bez zábran průchod kreativitě a vychutnat si finální výsledek. Mojí závislostí však nejsou dortíky, ale sport!

Zkušenosti a vzdělání

Mám filologické vzdělání, studovala jsem angličtinu a švédštinu na Univerzitě Karlově v Praze. Vždy mě fascinovalo, jak jazyk jako systém funguje, a bavilo mě pozorovat podobnosti a odlišnosti mezi různými jazyky. Vyzkoušela jsem si francouzštinu nebo třeba irštinu a měla jsem možnost porovnat švédštinu s norštinou a dánštinou.

Z práce s jazyky mám zkušenosti s překlady, vyzkoušela jsem si ale i roli učitele či metodika, a pracovala jsem i v oblasti turismu.