Agilní koučka

Anna Pohanková

V Učiteli naživo spolulektoruji mentorský kurz pro provázející učitele, koordinuji tým mentorů a podílím se na podpoře pro provázející učitele i na podpůrných setkání pro studenty během jejich praxí. Zároveň jsem součástí týmu Péče o lidi. Spolu s ostatními se podílím i na vývoji celkové koncepce programu.

Proč pracuji pro Učitele naživo?

I když v dětství bylo mým snem "stát se paní učitelkou" a celý život jsem se tak či onak věnovala rozvoji lidí, se školstvím jsem až donedávna měla zkušenost pouze jako studentka a asistentka doktorského studia. Pracovala jsem mnoho let v příbuzných oborech zážitkové pedagogiky a později jsem se realizovala jako konzultantka, terapeutka, koučka a lektorka "měkkých dovedností". Ke školství mě vrátila potřeba najít pro dceru takovou školu, kde by i se svou poruchou pozornosti dokázala vzkvétat.

Program Učitel naživo se mnou od začátku rezonuje, a tak se na podzim 2016 stalo, že jsem postupně začala být jeho součástí. Fascinuje mě jeho síla, dopady na studenty i provázející učitele, vyzrálost a autentičnost lidí, které sdružuje, a to, jak mě nenechává "ustrnout" na místě. A i když se namísto terapii a koučingu v Učiteli naživo věnuji mentoringu, potvrzuje se mi, že i v tomto oboru jsou silnými nástroji "naslouchání" a "s láskou položená otázka".

Co mi dělá radost?

Moje rodina a čas strávený spolu nebo s přáteli u nás na chalupě. Šum moře, zapadající slunce, plápolající oheň, u toho sklenička vína a hluboký rozhovor. Putování přírodou, tvoření a smích s dětmi, zpívání s kytarou a houslemi, sport a tanec na všechny způsoby.

Zkušenosti a vzdělání

  • Akreditovaný kouč 1. stupně (Česká asociace koučů)
  • od 2015 – konzultantka, koučka, lektorka na volné noze při mateřské dovolené
  • 2008–2014 lektorka, konzultantka, projektová manažerka a koučka ve společnosti QED GROUP a. s.
  • 2006–2012 psychoterapeutický výcvik u České asociace analytické psychologie inspirovaný C. G. Jungem
  • 2010 – výcvik v koučování vedený Radvanem Bahbouhem
  • 2006–2007 výkonná ředitelka a instruktorka Outward Bound – Prázdninová škola Lipnice
  • 1998–2008 instruktorka a průvodce v CK Adventura
  • od 2006 lektorka ve Škole sportu a pohybu při CK Adventura
  • od 2010 lektorka enviromentálních programů a táborů v RC Mateřídouška Toulcův Dvůr