Koordinátorka praxí

Alena Štvánová

V Učiteli naživo jsem součástí organizačního týmu výcviku. Koordinuji praxe na školách a pečuji o studenty.

Proč pracuji pro Učitele naživo?

Věřím, že role učitelů je klíčová pro to, jak bude naše společnost v budoucnu vypadat; že to není role jednoduchá a učitelé by měli dostat všechnu naši podporu, aby mohli svou roli dobře zastávat. Proto se podílím na projektu, který učitele podporuje v tom být sebevědomý a tvoří komunitu pro společné učení. V týmu Učitele naživo se o společné učení snažíme stejně tak jako u našich studentů. Panuje tu podnětná atmosféra, klademe si ambiciózní cíle. Je to radost pracovat v týmu lidí, kteří chtějí svou činnost dělat dobře a poctivě.

Co mi dělá radost?

Výlety po horách, zlézání horských vrcholů na laně nebo trénink lezecké techniky na boulderu. Vedení teenagerů ve skautském oddíle, táboření v přírodě, hraní deskových her, diskutování. Když se chci odreagovat tvořím rukama – maluji nebo tvořím různé drobnosti.

Zkušenosti a vzdělání

  • Studium na katedře Andragogiky a personálního řízení na Karlově univerzitě (Mgr.)
  • Absolvování půlročního kurzu pro instruktory v Junáku, který se zabýval rozvojem lektorských, manažerských a didaktických dovedností.
  • Účast na realizaci a posléze vedení týmu zmíněného kurzu pro instruktory v Junáku. Nabírám zde zkušenost s tvorbou koncepce vzdělávání, komunikací s lektory programů, vedením vlastních přednášek a mentorstvím.
  • Stáž v HR oddělení mezinárodní zdravotnické firmy. Odnesla jsem si zkušenost s náborem, onboardingem, prezentací značky zaměstnavatele a procesem talent managementu.
  • 4 roky zkušenosti s realizací teambuildingových aktivit pro firemní kolektivy pod hlavičkou České cesty. Získávám zde zkušenosti se širokou škálou rozvojových i tmelících aktivit, s jejich přípravou i vedením reflexe ve skupině.
  • 2 roky zkušenosti s lektorováním kurzů pro děti o efektivním učení pro společnost Scio.
  • Zpracovávala jsem metodiku pro lektory o poskytování zpětné vazby a pozorování o učebních strategiích účastníků kurzů.